Šabac je bio prolazni cilj druge etape Međunarodne biciklističke trke Beograd – Banja Luka. Etapa je startovala u Obrenovcu, cilj je u Zvorniku (165 km). Kroz Šabac je prošlo 175 učesnika iz 35 država (25 ekipa), prenosi Glas Podrinja.
Biciklisti su vozili kroz ulice: Kralja Milutina, Vojvode Mišića, Masarikovu, nastavljajući dalje ka granici. Druga etapa je prelazila državnu granicu, bez zaustavljanja, što je jedna od odlika trke „Beograd – Banja Luka“.
Ova međunarodna trka jedna je od najznačajnijih biciklističkih trka u ovom delu Evrope i nalazi se u prvoj kategoriji Svetske biciklističke Federacije.

U okviru obeležavanja Dana grada Špačani su imali priliku da pozdrave učesnike trke koja nije samo sportski, već i turistički događaj, koji promoviše najlepše prirodne i turističke destinacije u Srbiji i Republici Srpskoj.
„Međunarodna biciklistička trka Beograd-Banjaluka prestižan je sportski događaj koji spaja Srbiju i Republiku Srpsku. Šabac je već dugi niz godina neizostavni deo ove trke, kao važna tačka na trasi. U Ulici vojvode Mišića, danas smo dočekali i pozdravili učesnike iz celog sveta i iskazali vid podrške, ne samo biciklizmu kao takmičarskom sportu, već i kao načinu života. Posebno raduje što je trka realizovana u nedelji kada proslavljamo Dan grada. Uvek ćemo biti snažna podrška projektima koji jačaju veze srpskog naroda, promovišu sport i prijateljstvo. Srećno svim biciklistima u nastavku takmičenja i neka najbolji pobede“, poručio je gradonačelnik Šapca, Aleksandar Pajić.
Izvor: Facebook/Gradonačelnik Šapca/Nemanja Pajić/Glas Podrinja





