U Gradskoj kući u Šabac, gradonačelnik dr Aleksandar Pajić priredio je prijem za igrače, stručni štab i upravu FK FK Mačva povodom plasmana kluba u Super ligu Srbije.
Povratak crveno-crnih u elitni rang takmičenja nakon nekoliko sezona ocenjen je kao veliki uspeh, ne samo za klub, već i za čitav grad i ljubitelje fudbala u Šapcu.
Gradonačelnik Pajić istakao je značaj Mačve za sportski život grada, navodeći da je reč o klubu od posebnog značaja za Šabac i da će lokalna samouprava nastaviti da pruža podršku „Provincijskom Urugvaju“.
Sa druge strane, predsednik kluba Filip Pejović naglasio je da sa ponosom može da kaže da je prvi veliki cilj ostvaren nakon dve i po godine rada u klubu, uprkos tome što mnogi nisu verovali da je povratak u Super ligu moguć.
– Zahvaljujući dobrom vođenju kluba, podršci grada i ljudima koji vole Mačvu, uspeli smo da vratimo klub tamo gde pripada – u elitu srpskog fudbala – poručeno je tokom prijema.
FK Mačva je gradonačelniku poklonio dres Luke Pejovića, fudbalera koji je golom protiv Voždovca doneo pobedu vrednu plasmana u Super ligu, dok je gradonačelnik igračima, stručnom štabu i upravi uručio prigodne poklone.
Mačvu do kraja prvenstva očekuje još jedan meč – u subotu od 16 časova crveno-crni će kao domaćini na stadionu u Šapcu igrati protiv Loznice u poslednjem kolu Prve lige Srbije.
T. Ilić





