Dečaci RK Metaloplastika Elixir u kategoriji M14 odbranili su titulu državnog prvaka Srbije, pošto su na završnom turniru Super lige, održanom u Šapcu, još jednom pokazali da su najbolja ekipa u državi.
Završni turnir odigran je u hali Zorka, gde je domaćin bio šabački klub, a tokom celodnevnog programa publika je mogla da uživa u devet utakmica mladih rukometnih nada.

Ekipa trenera Nemanje Aleksića do šampionskog pehara stigla je sigurnim pobedama protiv Dubočice iz Leskovca i Potisja iz Ade, čime je uspešno odbranila prošlogodišnju titulu i ponovo se popela na tron srpskog rukometa u svojoj generaciji.
Pored ekipnog uspeha, mladi rukometaši Metaloplastike osvojili su i brojna individualna priznanja, potvrdivši dominaciju na završnom turniru.

Za najkorisnijeg igrača Super lige M14, kao i najboljeg srednjeg i levog beka, proglašen je Vuk Stojinović. Titulu najboljeg desnog beka osvojio je Luka Ivanović, za najbolje desno krilo proglašen je Lazar Kruška, dok je priznanje za najboljeg pivotmena pripalo Viktoru Obrenoviću.
Novi veliki uspeh još jednom je pokazao da Šabac i dalje ostaje grad rukometa i rasadnik talenata koji nastavljaju bogatu tradiciju slavne Metaloplastike.
Tanja Ilić/Šabačke novosti





