Danas popodne, oko 18 časova, Šabac je pogodilo nevreme, praćeno olujnim vetrom i jakom kišom, na svu sreću, nije bilo onakvog intenziteta od kog su svi strahovali.
Najdramatičnije je bilo u susednoj Hrvatskoj, gde je uz kišu padao i jak grad, koji je naneo veliku štetu poljoprivrednim usevima.
Kiša, pojačan vetar i grmljavina izazvali su kratkotrajne probleme u pojedinim delovima grada, ali prema prvim informacijama nije bilo ozbiljnije materijalne štete niti većih posledica.
Građani su sa oprezom pratili razvoj vremenskih prilika, posebno nakon najava meteorologa o mogućem jačem nevremenu koje bi moglo zahvatiti ovaj deo Srbije.
Prema najavama meteorologa, tokom večeri se očekuje nastavak padavina, uz vetar, ali bez olujnog nevremena. Razvedravanje se očekuje tokom noći, a sutra ujutru sveže, jutarnja temperatura tek oko 5 stepeni, dok se maksimalna dnevna očekuje oko 17 stepeni.
U sredu i četvrtak bez padavina, pa se krajem nedelje očekuje ponovo naoblačenje sa kišom.





