Naslovna Politika SRCE: Šabac zavejan i nefunkcionalan
Politika

SRCE: Šabac zavejan i nefunkcionalan

Podeli
Šabačke novosti
Podeli

Gradski odbor Srbije Centar oglasio se saopštenjem za medije, koje prenosimo u celosti:

„U Šapcu, godinama isti problem.

Kada  padne sneg  gradonačelnik je iznenađen i nespreman

            Godinama gledamo isti scenario u Šapcu, kada padne sneg u zimu “kad mu vreme nije”. Gradska vlast je iznenađena kao da je januar došao iz vedra neba. Juče je sneg zavejao Šabac i okolinu, a grad je uspeo da na ulice pošalje svega tri vozila za čišćenje, dok je oko grada bilo raspoređeno jedva nekoliko kamiona. To svakako nije bilo dovoljno da se grad stavi u funkcionalno stanje i da građani Šapca danas stignu na posao ili obave važne kupovine pred Božić. Poslati kamioni su se  kvarili i zaglavljivali u snegu. Na Letnjikovačkom brdu kamion se poprečio i ozbiljno oštetio par vozila. 

I dok građani opet sami gaze i utabavaju staze da bi mogli da prođu, lokalna vlast već godinama ponavlja istu priču “spremni smo za sneg”. Poznati su po slikama kamiona u par najprometnijih ulica kao i slikanju sa radnicima JKP. Isiti ti zaposleni, očiste nekoliko metara snega, pa nestanu Građani Šapca znaju da je to  dobro uigrana predstava. U stvarnosti, nespremnost se vidi na svakom koraku.

Građani Šapca danas su nam svedočili

„Saobraćajnice su očišćene, ali površno.“

„Pešačke staze i prilazi pešačkim prelazima nigde nisu čišćene.“

„Što su ljudi prtili staze tu je iole prohodno, gde nisu tu nije moguće ni proći.“

„Oko bolnice nijedan trotoar nije očišćen.“

„Mnogo polomljenih grana na trotoarima niko ne uklanja.“

I sve to u “Malom Parizu” gradu koji se svake godine hvali “spremnošću za zimu”.

Ostaje utisak da su obećanja samo za naslovne strane, dok se stvarni život odvija po zavejanim ulicama, klizavim trotoarima i nebezbednim prilazima bolnici. Čitava naselja na periferiji Grada su odsečena i prepuštena građanima. Oni moraju da brinu sami o sebi jer vlast na snegu očigledno ponovo pada ispit, mada istovremeno usvaja istorijski budžet Grada.

Gospodine gradonačelniče vreme je da se pozdravimo ove godine i da grad napokon ostavite sposobnim ljudima da brinu o njemu.

Previše dugo  trpimo astronomske budžete a slabu isporuku usluga!

Da podsetimo, građani Šapca pune te budžete“, navodi se u saopštenju Gradskog odbora Srbija Centra Šabac.

Podeli
Povezane vesti

Dr Tatjana Marković Topalović: Poseta EXPU važnija od rezultata završnog maturskog u Srbiji

Lični stav narodne poslanice Dr Tatjane Marković Topalović: Po pravilu, država se...

Oglasili se Monarhisti nakon što su im obijene prostorije u Šapcu i ukraden hard disk

MONARHISTI – Pokret za Kraljevinu Srbiju saopštili su danas da su tokom...

Novo lice Srbije Šabac: Grušić „mesto jedinstva“? Za koga tačno?

Saopštenje gradskog odobra Novog lica Srbije Šabac: Dok se na bini pričaju...

SNS organizovao narodni skup u Grušiću

Veliki narodni sabor, u organizaciji Srpske napredne stranke, u selu Grušić, okupio...