Saopštenje Gradskog odobora SNS Šabac:
„Gradski odbor Demokratske stranke Šabac još jednom je pokazao da ne preza ni od čega kako bi našao bilo kakvu priliku da napadne državu, Srpsku pravoslavnu crkvu, policiju i apsolutno sve ono što predstavlja tradicionalne vrednosti našeg naroda.
Posebna je sramota što su sebi dali za pravo, da na dan gradske slave, Drugih Trojica, vređaju pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i bilo koje druge učesnike, koji su časno i dostojanstveno učestvovali u obeležavanju jednog od najznačajnijih dana grada Šapca. Za Demokratsku stranku je, izgleda, problem kada policajac nosi barjak ili pomaže u organizaciji verske svečanosti, ali nije bio problem kada su za vreme njihove vlasti institucije bile privatizovane, a Srbija ekonomski uništena i ponižena.
Oni koji već godinama vode politiku mržnje i podela, u nedostatku bilo kakvog programa, rezultata i podrške građana, pribegavaju uvredama, lažima i pokušajima da svaki događaj, pa čak i obeležavanje gradske slave, pretvori u politički obračun, jer na drugu vrstu politčkih obračuna, na primer izbore, nemaju ni najmanju nameru da izađu.
Posebno je licemerno da o policiji govore oni koji su tokom svoje vlasti omalovažavali i potcenjivali državne institucije, dok danas otvoreno prete pripadnicima policije i najavljuju političke čistke. Svi smo odavno videli da je jedina „batina“ koju Demokratska stranka želi jeste ona kojom bi se obračunala sa svima koji ne misle kao oni, i da ih nije sramota da to pišu i u svojim saopštenjima.
Gradski odbor Srpske napredne stranke Šabac pruža punu podršku pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova koji profesionalno i odgovorno obavljaju svoj posao, kao i Srpskoj pravoslavnoj crkvi i svim vernicima koji su dostojanstveno obeležili slavu našeg grada. Građani su odavno prepoznali ko gradi, radi i stvara, a ko godinama pokušava da političke poene sakuplja širenjem mržnje i napadima na sve što je srpsko i državotvorno.“
Gradski odbor SNS Šabac





