Naslovna Politika Gradski odbor Demokratske stranke Šabac čestita Dan grada svim Šapčankama i Šapčanima!
Politika

Gradski odbor Demokratske stranke Šabac čestita Dan grada svim Šapčankama i Šapčanima!

Podeli
DS
Podeli

Na današnji dan sa ponosom se sećamo bogate istorije našeg grada slobodarskog duha, kulture, umetnosti i otpora svakoj nepravdi.

Šabac je oduvek bio simbol progresa, obrazovanja i građanske hrabrosti. Na nama je da tu tradiciju sačuvamo, branimo i razvijamo, da zajedno gradimo Šabac kao moderno, pravedno i uređeno mesto za život svih njegovih građana.

U vremenu kada su i naš grad i država uzurpirani, kada su pravda, institucije i javni interes potčinjeni onima koji su grad i državu pretvorili u sredstvo lične koristi, važno je da ostanemo verni onome što je Šabac oduvek činilo velikim: slobodi, istini i hrabrosti da se pruži otpor nepravdi.

Sigurni smo da dolazi vreme u kojem će Srbija ponovo biti zemlja pravde i odgovornosti, a Šabac grad koji u punoj meri pripada svojim građanima. Građanima Šapca želimo da naredni Dan grada dočekamo u društvenom ambijentu dostojnom slobodarskog Šapca i ljudi koji u njemu žive.

Srećan Dan grada! Neka Šabac uvek bude ponos slobodnih ljudi!

Generalni sekretar DS čestitao Dan grada Šapca

DS

Poštovane Šapčanke i Šapčani,

čestitam vam Dan grada Šapca, grada slobodarskog duha, dostojanstva, kulture i otpora svakoj nepravdi.

Na današnji dan sa ponosom se sećamo slavne istorije našeg grada i onih koji su branili njegovu čast, slobodu i pravo da sam odlučuje o svojoj sudbini.

Upravo zato današnja odluka da se ključevi grada i počasti koje pripadaju Šapcu dodeljuju Darku Glišiću predstavlja nezapamćenu bruku za grad slobodnih ljudi.
To priznanje nije dobio zbog Šapca, već zbog mesta koje zauzima u hijerarhiji mafijaškog režima. Zato ova odluka više govori o onima koji su je doneli nego o onome kome je dodeljena: ona je dokaz do koje mere su spremni da ponize grad da bi se dodvorili vrhu mafije. To nije priznanje gradu, već pečat podaništva onih koji su posle krađe izborne volje građana postavljeni da formalno vode Šabac.

Dodeliti ovakvu počast Darku Glišiću znači poručiti da je ulizništvo prema vrhu vlasti važnije od dostojanstva grada. Oni koji danas potpisuju ovakve odluke ne predstavljaju Šabac, već interese onih koji su ih, ucenjene i dužne, postavili da formalno vode grad. I upravo zato će oni vrlo brzo odgovarati pred slobodnim i pravednim institucijama, jer su svojim imenima i potpisima stajali iza sramnih odluka, nepravde prema građanima i pustošenja javnog interesa.

Dan grada je prilika da se setimo slavne prošlosti Šapca, ali i da se svečano obavežemo da će prestati sadašnje vreme nekažnjivosti, selektivne primene zakona i gaženja volje građana. Svi oni koji su pokrali izbornu volju, podredili grad ličnoj i partijskoj koristi i činili nepravdu građanima zbog njihovih političkih stavova, moraće za to da odgovaraju.
Jer Šabac neće biti grad poslušnika, lične koristi i brutalne sile. Šabac je grad slobodnih ljudi. Zato sam siguran da dolazi vreme u kojem će ponovo pripadati svojim građanima, u kojem će pravda biti jača od samovolje, a javni interes važniji od svake privatne i partijske koristi.

Srećan Dan grada.
Neka Šabac uvek bude ponos slobodnih ljudi.

Dušan Kostadinović
Generalni sekretar DS

Podeli
Povezane vesti

Novo lice Srbije Šabac: Obijene kancelarije – dokle više?

Saopštenje Gradskog odbora Novog lica Srbije Šabac: Gradski odbor Novo lice Srbije...

Dr Tatjana Marković Topalović: Poseta EXPU važnija od rezultata završnog maturskog u Srbiji

Lični stav narodne poslanice Dr Tatjane Marković Topalović: Po pravilu, država se...

Oglasili se Monarhisti nakon što su im obijene prostorije u Šapcu i ukraden hard disk

MONARHISTI – Pokret za Kraljevinu Srbiju saopštili su danas da su tokom...

Novo lice Srbije Šabac: Grušić „mesto jedinstva“? Za koga tačno?

Saopštenje gradskog odobra Novog lica Srbije Šabac: Dok se na bini pričaju...