Naslovna Politika DS Šabac: Prvo ih teraju da tuku decu, a onda da glume ponizne sluge
Politika

DS Šabac: Prvo ih teraju da tuku decu, a onda da glume ponizne sluge

Podeli
DS Šabac
Podeli

Saopštenje Gradskog odbora Demokratske stranke Šabac:

„Druge Trojice, slava Grada Šapca, u našem gradu su uvek obeležavane dostojanstveno. Zato je važno odmah reći: ovo nije pitanje slave, litije, crkve ili vernika, već pitanje novog poniženja policije i još jedne sramotne predstave režima koji je uništio sve institucije u Srbiji.

Scene u kojima uniformisani policajci nose baldahin iznad vladike i ikonu u litiji, dok skup obezbeđuju Ćaci kriminalci u ulozi parapolicije, ne pripadaju uređenoj državi. One pripadaju Srbiji u kojoj je mafijaški režim svaku instituciju pretvorio u dekor svoje jeftine propagande.

Dok policija ima naređenje da glumi poniznost i tako pred građanima spira grehe režima, za to vreme Ćaci kriminalci glume policiju i obezbeđuju skup. Policija nosi ikone i baldahin, kriminalci glume red, a država nestaje pred očima građana. To je uznemirujuća slika društva koju je napravio Vučić i zbog koje mora hitno biti razvlašćen i procesuiran.

Iste te policajce su prethodnih meseci terali da tuku našu decu, hapse studente, protivpravno privode građane, štite kriminalce i služe mafiji koja je otela državu. Sada ih isti nadređeni teraju da glume sluge, u jadnom pokušaju da pred narodom operu režim od svega što je radio građanima Srbije.

To nije poštovanje crkve. To nije poštovanje tradicije. To nije poštovanje policije. To je podla obmana mafijaškog režima koji misli da se nasilje nad građanima može oprati slikom lažne pobožnosti.

Kada šef mafije, koji na žalost građana Srbije još uvek vrši dužnost predsednika Republike, jedan tvit predstavlja kao najveći diplomatski uspeh, onda ne čudi ni kada njegovi ljudi policiju pretvaraju u poslugu verske ceremonije. Kod njih je sve predstava: i država, i diplomatija, i policija, i vera.

Demokratska stranka poručuje: čim razvlastimo mafiju na svim nivoima, policija više neće smeti da bude ni partijska batina, ni privatno obezbeđenje, ni posluga bilo kome, a Ćaci će biti tamo gde im je mesto, u zatvorima i na marginama društva.

Policijska uniforma biće vraćena zakonu, građanima i državi. Srbija će ponovo biti država, a Šabac grad slobodnih ljudi.“

Gradski odbor Demokratske stranke Šabac

Podeli
Povezane vesti

Novo lice Srbije Šabac: Obijene kancelarije – dokle više?

Saopštenje Gradskog odbora Novog lica Srbije Šabac: Gradski odbor Novo lice Srbije...

Dr Tatjana Marković Topalović: Poseta EXPU važnija od rezultata završnog maturskog u Srbiji

Lični stav narodne poslanice Dr Tatjane Marković Topalović: Po pravilu, država se...

Oglasili se Monarhisti nakon što su im obijene prostorije u Šapcu i ukraden hard disk

MONARHISTI – Pokret za Kraljevinu Srbiju saopštili su danas da su tokom...

Novo lice Srbije Šabac: Grušić „mesto jedinstva“? Za koga tačno?

Saopštenje gradskog odobra Novog lica Srbije Šabac: Dok se na bini pričaju...