Naslovna Kultura Mladi matematičari iz Srbije osvojili medalje na međunarodnoj olimpijadi, među njima i Šapčani
Kultura

Mladi matematičari iz Srbije osvojili medalje na međunarodnoj olimpijadi, među njima i Šapčani

Podeli
Podeli

Grupa učenika iz Srbije osvojila je ukupno osam medalja na međunarodnoj olimpijadi „Stemko“ iz matematike u Singapuru.

Od toga, po tri medalje su zlatne i srebrne, dok su dva odličja bronzana, prenosi Danas.

Zlato su osvojili Jelisaveta Srdić i Vasilije Hadži-Purić, kao apsolutni pobednici u svom uzrastu.

Najveće odličje dobio je i Maksim Šikanić.

Srebrne medalje osvojili su Dimitrije Jelić, Naum Matić i Petar Cvetković, dok su bronzu osvojile Milica Stanojević i Jovana Hadži-Purić.

Ekipu su činili učenici iz Novog Sada, Beograda i Šapca, a tim je predvodila profesorka Matematičke gimnazije Ivana Milošević.

U pitanju su đaci Matematičke gimnazije u Beogradu, Prve beogradske gimnzije i Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Novog Sada, kao i učenici šabačke Osnovne škole „Nikolaj Velimirović“.

Podeli
Povezane vesti

Godišnja izložba radova učenika Škole primenjenih umetnosti

U Narodnom muzeju u Šapcu 18. juna u 19 časova biće otvorena...

Pijanistkinja Sara Jović nastupa u Šapcu

Šabačka publika imaće priliku da 19. juna čuje Saru Jović, pijanistkinju mlađe...

Folklorni ansambl „Đido“ iz Bogatića uspešno predstavio Mačvu i Srbiju u Kanadi

Folklorni ansambl „Đido“ iz Bogatića boravio je u Kanadi od 23. maja...

Učenici Šabačke gimnazije briljirali na finalu takmičenja „Kengur bez granica“

Učenici Šabačke gimnazije ostvarili su izuzetan uspeh na finalu matematičkog takmičenja „Kengur bez granica“,...