U čast velikog mačvanskog pisca, jedinstvenog poetskog glasa ravnice i rodoljublja, održava se tradicionalna, 11. po redu manifestacija „Dani Janka Veselinovića“, koja je započela parastosom i polaganjem venaca na Jankov grob u Glogovcu.
Svečani program nastavljen je u Svečanoj sali Opštine Bogatić, gde je održan bogat kulturno-umetnički program. Publici su se predstavili glumci Pozorišta „Janko Veselinović“, Emilija Tešić i Miroslav Perić, Hor „Mačvanski“, kao i učenici Muzičke škole „Mihailo Vukdragović“: Uroš Berić, Helena Gluvaković, Nina Jurišić i Mihailo Vasiljević.
Organizator manifestacije je Narodna biblioteka „Janko Veselinović“ iz Bogatića, uz podršku Mesne zajednice Glogovac i Udruženja književnika Srbije, a pod pokroviteljstvom Skupštine opštine Bogatić.
Poseban značaj ovogodišnjoj manifestaciji daje činjenica da biblioteka koja nosi ime velikog pisca obeležava 14 godina postojanja kao samostalna ustanova. Tim povodom nagrađeni su najaktivniji čitaoci: najstariji član biblioteke Jelica Maletić, najaktivniji korisnik Velimir Ilić, najmlađi član Ninko Popović i Maja Senel – za najviše poseta dečijem odeljenju u protekloj godini.
U okviru programa dodeljena je i prestižna nagrada Udruženja književnika Srbije za najbolji istorijski roman. Žiri, na čijem čelu je bio predsednik udruženja Miloš Janković, ovogodišnjim laureatom proglasio je Vidaka M. Maslovarića za roman „Nepomenik“. Pored njega, u Bogatiću su bili prisutni i brojni članovi Udruženja, uključujući i Bratislava R. Milanovića, Maja Danilovića, Dušicu Danilović-Mariku i Milana Lukića.
Posebno mesto u programu zauzima i literarni konkurs koji biblioteka organizuje u saradnji sa Mačvanskom srednjom školom. Ove godine nagrađen je rad učenika drugog razreda, Jovana Nikolića, na temu „Junaci Janka Veselinovića između stvarnosti i legende“.
Skupu su se obratili direktorka biblioteke Dragica Tešić i pomoćnik predsednika opštine Bogatić Ivan Ostojić, a ovom prilikom dodeljene su i zahvalnice ustanovama i pojedincima koji već godinama podržavaju manifestaciju – Opštini Bogatić, KOC-u Bogatić i Horu „Mačvanski“.
„Dani Janka Veselinovića“ nisu samo sećanje na velikana srpske književnosti, već i živi dokaz da kultura, reč i knjiga i dalje imaju svoje zasluženo mesto u srcu Mačve.