Miloš Bojić je, posle pređenih 470 kilometara, stigao pod Ostrog. Pre osam dana krenuo je iz Ribara kod Šapca, biciklom kako bi pomogao u prikupljanju novca za lečenje troipogodišnjeg Balše Beloice iz Kraljeva. Balša boluje od karcinoma karlice, a za početak lečenja u Francuskoj potrebno je 245.000 evra.
„Što god tkaš, vezuj konce za nebo. Tako i danas, visoko, ka cilju – molitvi i toplom kamenu odredišta zbog kojeg sam i pošao svakim korakom do Balšinog izlečenja! Sveti Vasilije, slava Ti i hvala, zastupi nas pred Gospodom“, rekao je Miloš Bojić nakon dolaska pod Ostrog.
Akciji prikupljanja novca za Balšu priključila su se brojna udruženja, institucije i pojedinci širom Srbije. Juče su roditelji objavili da je prikupljeno dovoljno novca da Balša 11. maja ode u Francusku i počne lečenje, ali akcija se nastavlja, jer je ova suma dovoljna tek za analize i prve terapije.

Ostrog je za Miloša posebno mesto. Tu se molio kada mu je bilo najteže. Nakon sedam godina čekanja i nadanja pre dve godine Miloševa supruga rodila je sina Vasilija, a upravo ovih dana čekaju i drugo dete.
Milošev podvig postaje još veći kada se uzme u obzir da, pre ovog puta, bicikl nije vozio još od detinjstva.
Novac za Balšino lečenje prikuplja se preko Fondacije „Lazarica“ uplatama na broj 190-24860-97.





