Naslovna Društvo Pošto se „lopov“ nije javio, Uroš Lukić uradio novu sliku i poklonio restoranu Divino!
Društvo

Pošto se „lopov“ nije javio, Uroš Lukić uradio novu sliku i poklonio restoranu Divino!

Podeli
Ustupljene fotografije
Podeli

Prethodnih dana mnogi su čuli za priču o nestanku umetničkog dela iz restorana Divino Sabac u Šapcu. U pitanju je portret patrijarha Pavla. Nepoznati počinilac odneo je umetničko delo iz restorana, a vest o nestanku objavljena je na Instagram stranici ovog ugostiteljskog objekta. Vlasnica Restorana Divino, Ana Vasić, do poslednjeg trenutka verovala je da će delo biti vraćeno.

„Kada smo primetili da slika nije u objektu pretražili smo restoran, no nismo je pronašli. Bili smo prilično iznenađeni jer je u pitanju portret patrijarha Pavla. Iskreno se nadam da je reč o „nesporazumu“ i da će slika biti vraćena, te da ćemo zaboraviti na ovaj događaj. Verujem u dobro u ljudima, posebno sada u vreme praznika“, istakla je tada Ana, preneo je Glas Podrinja.

No, pošto se „pošteni nalazač“ nije javio, i očeigledno mu se ovo umetničko delo baš dopalo, slikar Uroš Lukić odlučio je da uradi novu sliku i pokloni restoranu Divino.

„Iskreno, do poslednjeg trenutka želeo sam da verujem da je u pitanju nesporazum. Da postoji neko objašnjenje koje će ovu priču učiniti lakšom i smislenijom. Zajedno sa vlasnicom restorana Ana Vasic javno sam pozvao osobu koja se zatekla u toj situaciji da se javi, da sliku vrati ili makar pojasni šta se dogodilo. Bio sam spreman i da, ukoliko je slika nekoga dotakla toliko snažno da je poželeo da je ima, za tu osobu naslikam novu – potpuno besplatno. Jer umetnost postoji da se deli, a ne da razdvaja. Nažalost, niko se nije javio“, objavio je slikar Uroš Lukić.

Ustupljene fotografije

Slika koje je nestala je jedinstveno umetnočko delo, i nikada se ne može uraditi novo, potpuno isto, ali je sam autor pokušao da uradi što sličnije prethodnom delu i pokloni ga restoranu.

„Zato sam odlučio da uradim ono što jedino znam i mogu – da odgovorim srcem i četkicom. Naslikao sam novi portret patrijarha Pavla, najsličniji mogući slici koja je nestala, i od srca ga poklonio restoranu. Bez gorčine. Bez ljutnje. Samo sa verom da dobro ima poslednju reč. Pred nama su praznici. Vreme darivanja, praštanja i novih početaka. Dolazi Nova godina – ona u kojoj svi, bar na trenutak, poželimo da okrenemo novi list. Hajde da taj list ispišemo ljubavlju. Razumevanjem. Poštovanjem. Ova godina je bila teška za mnoge od nas. Donela je izazove, ali i važne lekcije. Neka i ovaj događaj bude jedna od njih – tiha, ali snažna lekcija o tome da se na nepravdu ne mora odgovoriti osudom, već dobrotom“, zaključuje poznati šabački slikar.

Vlasnica restorana Divino, Ana Vasić, sa oduševljenjem je reagovala na novu sliku koja će krasiti ovaj poznati ugostiteljski objakat u Šapcu.

„Ko kaže da DEDA MRAZ ne postoji?! Predivni Uki je uradio i poklonio našem restoranu nov portret Patrijarha Pavla, divno delo još divnijeg čoveka. Zahvaljujemo se od srca i želimo svako dobro Ukiju i njegovoj porodici. Neka nas sve Gospod Bog štiti i čuva, da se volimo i poštujemo. Srećni novogodišnji i božićni praznici“, poručila je Ana Vasić.

Šabačke novosti

Podeli
Povezane vesti

Apel OVS Šabac: Budite odgovorni – ne palite vatru na otvorenom!

Imajući u vidu period veoma toplog i suvog vremena koje pogoduje nastanku...

OPREZ NA CERU: Iz betona vire šipke armature na šumskom putu ka Trojanovom gradu

Na Instagram nalogu „Ana sa Cera“ objavljene su fotografije i upozorenje koje se odnosi...

U Bogosavcu na preventivnim pregledima pregledana 43 pacijenta

Na opšte internističke preventivne preglede koji su održani u Bogosavcu, odazvalo se...

Vatrogasci iz Šapca slučajno naišli na saobraćajnu nezgodu i pomogli trudnici

Vraćajući se sa intervencije, vatrogasci-spasioci iz Šapca naišli su na saobraćajnu nezgodu u kojoj...