U kasarni “Cerski junaci” u Šapcu održana je pokazna vežba Vojske Srbije i vatrogasno-spasilačkih jedinica čija je tema bilo reagovanje u kriznim situacijama.
Današnji događaj pokazatelj je dobre saradnje Grada sa Vojskom Srbije, Ministarstvom unutrašnjih poslova kao i civilnim sektorom što je dobar osnov za rešavanje mnogih otvorenih pitanja i izazova koji su pred nama.
Grad Šabac nalazi se na važnom strateškom položaju za odbranu države i upravo je kasarna “Cerski junaci” u Špacu jedna od regrutnih centara Vojske Srbije čije renoviranje je u toku.

Tokom vežbe prikazano je pravilno gašenje više vrsta požara, kao i pružanje prve pomoći povređenima koju su izveli predstavnici Crvenog krsta Šabac.
Maturanti šabačkih srednjih škola prisustvovali su vežbi koja je ujedno bila i promocija vojnih i spasilačkih poziva.
Izvor: Facebook/Nemanja Pajić





