U susret obeležavanju Dana grada Šapca, danas je zvanično otvoren novi Vrtić ,,Zvrk“ u Ulici Prote Smiljanića, kao prvi u nizu događaja pripremljenih tim povodom.
Predškolska ustanova “Naše dete” postala je bogatija za još jedan vrtić- “Zvrk” koji je su danas obišli predsednik Skupštine grada Šapca Nemanja Pajić i gradonačelnik Aleksandar Pajić.
„Grad Šabac nema listu čekanja za upis dece u vrtić, a odgovornom politikom koju vodimo, verujemo da će tako i ostati. Ovakvom politikom pravimo jasne prioritete i svrstavamo ono što je najbitnije za naš grad , a to su deca i podrška porodicama“, poručio je predsednik Skupštine grada Šapca, Nemanja Pajić.

Ukupna površina objekta iznosi 975 kvadratnih metara i predviđen je za boravak 190 dece u kom će sa svojim vršnjacima da se igraju, uče i odrastaju. Trenutno u vrtiću borave tri grupe dece, oko 65 mališana, jaslenog uzrasta od jedne do tri godine. Još četiri grupe biće formirane u septembru, nakon sprovedenog konkursa.
„Grad vodi računa da svako dete ima mesta u vrtiću. Srećan sam što smo za tri godine otvorili vrtiće ,,Maslačak“, ,,Hajdi“ i ,,Zvrk“ čime smo obezbedili 450 mesta za najmlađe sugrađane što je i bilo obećanje koje smo dali građanima. I tu ne stajemo! Uz smanjenu cenu vrtića za 40%, rekordna izdvajanja za PU ,,Naše dete“, bez liste čekanja za upis, stvaramo sve bolje uslove za bezbrižne i radosne vrtićke dane naše dece, jer ona su budućnost Šapca“, rekao je gradonačelnik Šapca, Aleksandar Pajić.
Izvori: Facebook/Nemanja Pajić/Gradonačelnik Šapca





