Naslovna Društvo Od prvog juna nova pravila za ulazak automobilima u bolnički krug
Društvo

Od prvog juna nova pravila za ulazak automobilima u bolnički krug

Podeli
Foto: Zdravstveni centar Šabac
Podeli

Zdravstveni centar Šabac podseća javnost da će od 1. juna 2026. godine biti pooštrena kontrola ulaska automobilima u bolnički krug.

Pravo na ulazak i korišćenje parking mesta imaće samo pacijenti (i njihova pratnja) sa uputom za pregled u Opštoj bolnici Šabac ili sa izveštajem o kontrolnom pregledu, kao i zaposleni u Zdravstvenom centru Šabac.

Parking u bolničkom krugu raspolaže sa 109 obeleženih parking mesta. Svakog dana, zbog pregleda u specijalističkim ambulantama, kao i u biohemijskoj i mikrobiološkoj laboratoriji, kroz bolnički krug prođe blizu 2.000 pacijenata.

Kako je parkiranje u bolničkom krugu besplatno, jedan broj naših sugrađana kojima nije potrebna medicinska pomoć u našoj ustanovi, ovu mogućnost je zloupotrebljavao.

Nesavesnim ponašanjem, bahatim parkiranjem, čak i na mestima koja nisu označena za te namene, dovodili su do ugrožavanja funkcionisanja sanitetskog prevoza, unutrašnjeg transporta, kao i zauzimanje parking mesta sugrađanima koji su došli po medicinsku pomoć.

Parking u bolničkom krugu za naše pacijente i zaposlene i dalje će biti besplatan.

Hvala na razumevanju, poručuju iz Zdravstvenig centra Šabac.

Podeli
Povezane vesti

OGLASILA SE TOPLANA: Obustavlja se isporuka gasa u delovima Šapca

Saopštenje koje je objavljeno na sajtu JKP Toplana Šabac: Prema Programu održavanja...

BUKA UZNEMIRILA ŠAPČANE: Otkrivamo šta se noćas desilo na gasovodu u Kasarskim Livadama

Noćas, nešto nakon ponoći, veliki broj Šapčana čuo je buku, koja je...

Od danas do 21. juna pojačana kontrola vozača

Od danas do 21. juna u Srbiji će biti sprovedena akcija pojačane...

Dve majke u Bečeju stupile u štrajk glađu zbog prava dece sa smetnjama u razvoju

BEČEJ – Nakon što prošlog četvrtka nije postignut konkretan dogovor sa predstavnicima lokalne samouprave,...