Naslovna Društvo Krađa cveća u Poljoprivrednoj školi: „Da li bolje raste kada se ukrade ili je to samo bahatost i bezobrazluk?“
Društvo

Krađa cveća u Poljoprivrednoj školi: „Da li bolje raste kada se ukrade ili je to samo bahatost i bezobrazluk?“

Podeli
Privatna arhiva
Podeli

Učenici Srednje poljoprivredne škole sa domom učenika Šabac, godinama unazad održavaju park te škole, koji je, sudeći prema komentarima javnosti, jedan od najlepših u gradu. Park je otvoren za javnost, pa je tako i izložen nemaru građana koji ga posećuju. Sve ono što se nalazi u parku, učenici su sami proizveli na školskoj ekonomiji, ali očigledno imaju problem da proizvedeno i sačuvaju.

„Želimo da podelimo sa vama i javnošću neprijatnu situaciju kojoj smo prisustvovali danas tokom časa u našoj školi. Dok smo bili na nastavi, kroz prozor smo primetili stariju žensku osobu koja je, u pratnji malog dečaka, čupala i krala biljke iz naših leja. Ono što nas je najviše pogodilo jeste činjenica da je dete držalo kesu dok je ona čupala biljke koje smo mi, učenici, sami sadili i o kojima se svakodnevno brinemo“, navode učenici Srednje poljoprivredne škole, a prenose Šabačke vesti.

Učenici, tužni što njihov rad neko uništava, nisu ostali nema na ovakvo postupanje žene koja je „krala cveće“, te su joj se obratili:

„Kada smo joj kroz prozor dobacili: “Nemojte da kradete biljke, ipak ih mi sadimo”, gospođa se nije ni postidela. Jednoj drugarici je samo drsko odgovorila: “Ćuti, sine”, nakon čega je sa detetom sela u auto i otišla“, navode učenici.

Cveće i rasad povrća koje proizvode učenici, svake godine se ponudi i građanstvu na prodaju. Sav prihod od prodaje, dalje se ulaže u proizvodnju na školskoj ekonomiji, koja nije ni malo jaftina. Da bi učenici na praktičnoj nastavi, proizveli kvalitetno cveće i rasad povrća, neophodna je kupovina jako skupog sertifikovanog semena, ali i propratnog materijala, kao što su kontejneri za sadnju, supstrat i sredstva za zaštitu bilja.

„Kao učenici škole koja se bavi poljoprivredom i hortikulturom, u ove biljke ulažemo mnogo truda, rada i ljubavi. Žalosno je što stariji sugrađani, umesto da nam budu primer, na ovakav način uništavaju naš rad i uče decu pogrešnim vrednostima“, ističu učenici ove škole.

Ipak, pored tuge što neko uništava njihov mukotrpni rad, srećni su što je cveće toliko lepo da dame prosto ne mogu da mu odole, „nadamo se da će ova objava skrenuti pažnju na očuvanje naše školske sredine“, poručuju učenici.

Šabačke novosti/Šabačke vesti

Podeli
Povezane vesti

OGLASILA SE TOPLANA: Obustavlja se isporuka gasa u delovima Šapca

Saopštenje koje je objavljeno na sajtu JKP Toplana Šabac: Prema Programu održavanja...

BUKA UZNEMIRILA ŠAPČANE: Otkrivamo šta se noćas desilo na gasovodu u Kasarskim Livadama

Noćas, nešto nakon ponoći, veliki broj Šapčana čuo je buku, koja je...

Od danas do 21. juna pojačana kontrola vozača

Od danas do 21. juna u Srbiji će biti sprovedena akcija pojačane...

Dve majke u Bečeju stupile u štrajk glađu zbog prava dece sa smetnjama u razvoju

BEČEJ – Nakon što prošlog četvrtka nije postignut konkretan dogovor sa predstavnicima lokalne samouprave,...