Naslovna Društvo Gde se „zadenulo“ 2.5 miliona za Vidovdanske nagrade Šapca? Učenici dobili diplome, ne i obećane novčane nagrade!?
Društvo

Gde se „zadenulo“ 2.5 miliona za Vidovdanske nagrade Šapca? Učenici dobili diplome, ne i obećane novčane nagrade!?

Podeli
Foto: Facebook/Gradonačelnik Šapca
Podeli

Vidovdanske nagrade tradicionalno su dodeljene najboljim osnovcima i srednjoškolcima sa teritorije grada Šapca, a svečanost je ove godine, po prvi put organizovana na Letnjikovcu, umesto dosadašnje lokacije – Dunjića kuće.

Učenicima je tog 28. juna, nagrade uručio gradonačelnik Šapca Aleksandar Pajić, koji je sa ponosim istakao da grad brine o svojoj talentovanoj deci.

„Uspesi naših učenika i njihovih nastavnika su ponos Grada Šapca. Na tradicionalnoj Vidovdanskoj svečanosti uručili smo Vidovdanske nagrade đacima generacije – učenicima osnovih i srednjih škola koji su osvojili nagrade na republičkim i međunarodim takmičenjima, kao i njihovim nastavnicima“, naveo je za Vidovdan gradonačelnik Pajić.

Međutim, osim promene lokacije, postoji još jedan novitet kada su dodele Vidovdanskih nagrada u pitanju, naime, po prvi put, od roditelja su tražneni podaci i brojevi žiro računa, na koji bi im grad uplatio iznos nagrade za dete. Do prošle godine, te nagrade su se uručivale deci u koverti, uz diplomu.

„Svake godine se trudimo da ukažemo društvu na mlade ljude koji ostvaruju zavidne rezultate. Nagradili smo 164 učenika osnovih i srednjih škola i 71 nastavnika, a za te namene izdvojili smo 2,5 miliona dinara„, naveo je gradonačelnik Šapca na svečanoj dodeli Vidovdanskih nagrada.

No, uz sve novine, novost je da nagrade uopšte nisu isplaćene i nema odgovora kada će one biti uplaćene roditeljima. Naime, više majki je kontaktiralo našu redakciju, gde navode da njihova deca nisu dobila nagrade koje im sleduju.

Gradonačelnik se hvali da su izdvojili dva i po miliona za decu, ne znam samo gde su izdvojili i da li su zagubili. Moja deca nisu dobila ni dinar, a ovo je i prvi put da su nam tražili brojeve računa kako bi nagrade uplatili. Međutim, ni posle sedam dana, od dva i po miliona, moja deca su dobila samo diplomu“, kaže jedna majka za naš portal.

Roditelji sa kojima smo razgovarali, ponavljaju nam istu priču, i svi tvrde da su kontaktirali Gradsku upravu, i da im niko ništa konkretno nije rekao.

„Prvo kažu mi smo društvene delatnosti, pozovite finansije, onda finansije kažu da zovemo nekog trećeg, da bi nas dovukli do petka i rekli pozovite u ponedeljak. Niko nema konkretne informacije kada će pripadajuće nagrade biti uplaćene, da li grad nema para ili šta je – ne znam, ali nije fer da se gradonačelnik slika sa našom decom, i na kraju da ih prevari za novac„, zaključuje majka u razgovoru za Šabačke novosti.

Đ.M.

Podeli
Povezane vesti

OPREZ NA CERU: Iz betona vire šipke armature na šumskom putu ka Trojanovom gradu

Na Instagram nalogu „Ana sa Cera“ objavljene su fotografije i upozorenje koje se odnosi...

U Bogosavcu na preventivnim pregledima pregledana 43 pacijenta

Na opšte internističke preventivne preglede koji su održani u Bogosavcu, odazvalo se...

Vatrogasci iz Šapca slučajno naišli na saobraćajnu nezgodu i pomogli trudnici

Vraćajući se sa intervencije, vatrogasci-spasioci iz Šapca naišli su na saobraćajnu nezgodu u kojoj...

Kreativna matematika u Naučnom klubu Šabac

Kreativna matematika je radionica koja je održana u Naučnom klubu Šabac 20....