Dosadašnja direktorka JKP „Stari grad“ Šabac, Marija Martinović, podnela je ostavku na tu funkciju pre nekoliko dana. To je potvrđeno i na današnjoj sednici Skupštine grada Šapca, jer se na dnevnom redu nalazi i tačka o imenovanju vršioca dužnosti direktora tog preduzeća, master strukovnog menadžera, Ivice Živkovića.
Kako saznaju Šabačke novosti, u JKP „Stari grad“ Šabac, na mesto izvršnog direktora dolazi Nikola Begović, dosadašnji direktor JKP „Vodovod“ Šabac, koji je pre nekoliko godina obavljao i funkciju v.d. direktora JKP „Stari grad“ Šabac.
Upravo zbog toga, na dnevnom redu današnje sednice nalazi se i imenovanje novog vršioca dužnosti direktora „Vodovoda“, Ljubomira Peranovića, diplomiranog pravnika.
Podsećamo, u JKP „Stari grad“ početak ove godine bio je vrlo turbulentan, radnici su više puta stupali u štrajk upozorenja, organizovali protestne vožnje u gradu, da bi situacija kulminirala 24. marta kada su svi radnici stupili u generalni štrajk. Tada je obustavljeno iznošenje smeća, te je grad za samo dva dana, bio bukvalno zatrpan đubretom koje nije odneto.
Štrajk je završen dva dana kasnije, kada je gradonačelnik Šapca saopštio da je sa zaposlenima postignut dogovor o povećanju plata.
Šabačke novosti





