Nekoliko dana pred Vaskrs, u velikim trgovinskim lancima pakovanja i korneti jaja se prodaju po akcijskim cenama, i to već od 150 dinara za deset komada A klase. Što se tiče pakovanja klase M, ono u prodavnicama košta od 10,99 do 234 dinara, dok se jaja L klase u pojedinim marketima mogu kupiti za 25 dinara po komadu.
Kada je reč o pijačnim cenama jaja u Centralnoj Srbiji, ona variraju i kreću se od, najjeftinijih u Beogradu, po ceni od 12 dinara, do najskupljih u Šapcu od po 25 dinara. Dok u Vojvodini, Sremska Mitrovica ima najjeftiniju ponudu po ceni od 15 dinara, najskuplja se prodaju u Novom Sadu za 24 dinara.
Mnogi Srbi, zato, ovih dana, razmišljaju kako bi možda bilo pametnije da sami uzgajaju koke nosilje. A, ponude ima i na internetu.
Na „Onlajn pijaci Šabac“ najčešće se u ponudi nalaze već našarana jaja, za one koji nisu toliko vešti u tome. Njihova cena se kreće od 50 pa sve do 150 dinara. Što se tiče domaćih kokošijih jaja, cene du od 20 do 25 dinara.

Ponuda jaja na šabačkim pijacama je dobra, ali cene su neretko i duplo više nego u marketima. Najskuplja su tradicionalno – u Tržnici.
„Ne možete da poredite ova jaja sa pijace sa onima u marketima, prvo, domaća jaja su krupnija, neretko i duplo, a o kvalitetu da ne pričam. Sa pijace su domaća, a kokoške onih iz marketa ko zna šta su jele. Kome se ne sviđa da jede zdravo i kvalitetno, neka ide u prodavnice, ovde je ta cena“, kaže jedna prodavačica na Zelenoj pijaci na Kamičku.